Kontakta oss

På denna sida hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på skolan. Hittar du inte det du söker kan du alltid vända dig till vår expedition.

Besöksadress, telefon och e-post:

Gällingeskolan
Förlandavägen 5
439 75 FJÄRÅS
gallingeskolan@kungsbacka.se

Skolexpedition:

Johanna Friberg
0300-83 61 20
johanna.friberg@kungsbacka.se

Rektor:

Anna Palmås
0300-83 53 42
anna.palmas@kungsbacka.se

Fritidshemmet:

Draken
0300-83 61 21

Specialpedagog

Cajsa Fransson
0300-83 64 33
cajsa.fransson@kungsbacka.se

Skolsköterska:

Maria Idewald - arbetar tisdagar på Gällingeskolan
0300-83 53 08
maria.idewald@kungsbacka.se

Logoped:

Mårten Bucht - arbetar måndagar på Gälingeskolan
0300-83 75 09
marten.bucht@kungsbacka.se

Kurator:

Catharina Dotevall
0300-83 53 07
catharina.u.dotevall@kungsbacka.se

Skolpsykolog:

Malin Lundin
0300-83 53 25
malin.lundin@kungsbacka.se

Vaktmästare:

Lars Hjalmarsson - arbetar måndag-tisdag samt fredag fm
0300-83 79 28
lars.hjalmarsson@kungsbacka.se

Kök:

Husmor Annika Lindvall
0300-83 61 29
annika.lindvall@kungsbacka.se

IT-pedagog:

Thomas Björk
0300-83 76 04
thomas.bjork@kungsbacka.se

Lärare och övrig personal:

Backelin, Cecilia cecilia.backelin@kungsbacka.se
Berglund, Åsa asa.berglund@kungsbacka.se
Christensson, Pernilla pernilla.christensson@kungsbacka.se
Dahlström, Marianne marianne.dahlstrom@kungsbacka.se
Edner, Emily emily.edner@kungsbacka.se
Ekblad, Emmeli emmeli.ekblad@kungsbacka.se
Glansén, Johan johan.glansen@kungsbacka.se
Hugosson, Gun-Britt gun-britt.hugosson@kungsbacka.se
Kristoffersson Eva eva.kristoffersson@kungsbacka.se
Larsson, Åsa asa.m.larsson@kungsbacka.se
Lindström, Amalia amalia.lindstrom@kungsbacka.se
Malm, Eva eva.malm@kungsbacka.se
Olsson, Helen helen.olsson@kungsbacka.se
Rytorp, Anna Björk anna.bjork-rytorp@kungsbacka.se
Thorn, Jessica jessica.thorn@kungsbacka.se
Wallström, Malin malin.wallstrom@kungsbacka.se

 

 

                                                                     

                                                        

                                                                                       

                                                                             

                                                                                     

                                                                          

Rytorp, Anna Björk                                                                                         anna.bjork-rytorp@kungsbacka.se

Thorn, Jessica                                                                                     jessica.thorn@kungsbacka.se

Wallström, Malin                                                                 malin.wallstrom@kungsbacka.se