Gruppledare

De politiska partierna i kommunfullmäktige har gruppledare. Du är välkommen att ta kontakt med dem. 

Moderata Samlingspartiet
Lisa Andersson
lisa.andersson@kungsbacka.se
0706-67 20 46

Socialdemokraterna
Johan Tolinsson
johan.tolinsson@kungsbacka.se
0722-50 28 85

Centerpartiet
Kristina Karlsson
kristina.i.karlsson@kungsbacka.se
0706-66 56 91

Liberalerna
Christian Haneson
christian.haneson@kungsbacka.se
0769-42 30 11

Kristdemokraterna
Peter Wesley
peter.wesley@kungsbacka.se
0705-93 61 23

Kungsbackaborna
Roger Larsson
roger.larsson@kungsbacka.se
0705-21 39 14

Vänsterpartiet
Maria Rasmussen
maria.rasmussen@kungsbacka.se
0707-74 44 45

Miljöpartiet de Gröna
Emma Vildstrand
emma.vildstrand@kungsbacka.se
0703-79 97 23
Clas Rosander
clas.rosander@kungsbacka.se
0763-10 26 40

Sverigedemokraterna
Carita Boulwén
carita.boulwen@kungsbacka.se
0735-13 93 90

Förtroendemannaregistret stängt

För närvarande har vi stängt ner förtroendemannaregistret Troint på grund av ett säkerhetsproblem. Det innebär att du för tillfället inte kommer åt uppgifter om våra förtroendevalda och deras uppdrag i Kungsbacka kommun. Vi uppdaterar systemet till en nyare version. Så fort arbetet med detta är klart kommer förtroendemannaregistret att fungera igen.

Övriga politiker i hittar du i förtroendemannaregistret