Nattvandring

Vill du engagera dig i våra ungdomar?

I Kungsbacka kommun är vi idag flera nattvandrargrupper som är ute och får frisk luft på fredag och lördagskvällar. Vi träffar nya människor och möter många trevliga ungdomar på stan. Samtidigt som vi bidrar till ett tryggare Kungsbacka fikar vi tillsammans och utbyter olika erfarenheter under våra vandringar.

Hur gör du då?

Vi som är ute, är vanliga människor som är positivt inställda och bryr oss om våra ungdomar. Om du har frågor eller bestämt dig för att delta i nattvandringen, kan du kontakta kontaktpersonen i respektive område. Du kan också kontakta kommunens samordnare. Se vidare under Kontakta oss.

Kontaktpersoner för de olika nattvandragrupperna

Centrumgruppen
Lars Helin
lars.helin@kungsbacka.se
www.facebook.se/ Nattvandra i kungsbacka
Kontaktperson från Kungsbacka kommun
Madeleine Jonasson
madeleine.jonasson@kungsbacka.se 

Onsala Nattvandrare
jenny.forslund@telia.com
070-324 69 76
www.facebook.se/ Nattvandring i Onsala
Kontaktperson från Kungsbacka kommun
Nedim Kirlic
nedim.kirlic@kungsbacka.se 

Kullaviks Nattvandrare
AnnaKarin Jerndahl
0763-71 22 91 
annakarin.jerndahl@telia.com
Kontaktperson från Kungsbacka kommun
Konstantinos Veizades
konstantinos.veizades@kungsbacka.se 

Särö Nattvandrare
Hans Turitz
hans.turitz@mac.com
Kontaktperson från Kungsbacka kommun
Konstantinos Veizades
konstantinos.veizades@kungsbacka.se  

Åsa Nattvandrare
Margareta Lang Andersson
0733-35 56 06
magganlang@gmail.com
Kontaktperson från Kungsbacka kommun
Anna Gustafsson
anna.gustafsson@kungsbacka.se  

Frillesås Nattvandrare
Maria Nilsson
frillesasfriendship@gmail.com
070-300 70 55
www.facebook.se/ Frillesås Nattvandrare
Kontaktperson från Kungsbacka kommun
Anna Gustafsson
anna.gustafsson@kungsbacka.se