Kontakta oss

På denna sida hittar du alla kontaktuppgifter till oss som arbetar på skolan. Hittar du inte det du söker kan du alltid kontakta vår expedition.

Besöksadress, telefon och e-post

Björkris förskola och skola
Björkrisvägen 21, 434 60 Kungsbacka
bjorkrisskolan@kungsbacka.se

Expeditionen

Katharina Westerlund
0300-83 58 00
katharina.westerlund@kungsbacka.se

Verksamhetschef pedagogisk enhet Centrum

Verksamhetschef Centrum
Maria Eriksson
0300-83 36 80
maria.i.eriksson@kungsbacka.se

Rektor

Katarina Skoogsberg
0300-83 64 61
katarina.skoogsberg@kungsbacka.se

Rektor

Christina Heed
0300-83 50 92
christina.heed@kungsbacka.se

Skolsköterska

Bodil Ekelund
0300-83 64 62
bodil.ekelund@kungsbacka.se

Vaktmästare

Marcus Johansson
0300-83 79 23
marcus.i.johansson@kungsbacka.se

Kök 

0300-83 64 78

Barngrupper i förskolan

Matisse
0300-83 64 60 mobil  0738-625835

Linné
0300-83 64 64 mobil 0700-833049

Da Vinci
0300-83 64 66 mobil 0700-833051

Dali
0300-83 64 65 mobil 0700-833050

Piaf
0300-83 64 67 mobil 0700-833052

Vivaldi och Mozart
0300-83 64 68 mobil 0700-833053

Boye 
0300-83 64 69 mobil 0700-833054

Björkris skola och fritidshem

Nummer kommer uppdateras vid terminsstart 2019

F-1 Bellman, 2 Garbo, Fritids Äpplet
0300-83 64 70

F-1 Beskow, Bauer, Fritids Boken
0300-83 64 72

4 Nobel, 5 Gripe, Fritids Biet
0300-83 64 71 

3 Tesla
0300-83 64 75