Kontakta oss

På denna sida hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på skolan. Hittar du inte det du söker kan du alltid vända dig till vår expedition.

Hedeskolan ingår i pedagogiskt område Centrum

Besökadress, telefon och e-post
Gamla Göteborgsvägen 65
434 40 Kungsbacka
Telefon: 0300-83 64 00

Skolexpedition
Ing-Marie Rönnlund
Telefon: 0300-83 64 00
ing-marie.ronnlund@kungsbacka.se

Rektorer
Carin Källström, rektor F -3
0300-83 64 28
carin.kallstrom@kungsbacka.se 

Emma Dahl, rektor Kattegatt (år 4, 6, 8)
0300-83 64 03
emma.dahl@kungsbacka.se

Sandra Svensson, rektor Skargerak (år 5, 7, 9)
0300-83 63 99
sandra.svensson@kungsbacka.se

Verksamhetschef pedagogiskt område Centrum
Maria Eriksson
0300-83 36 80
maria.i.eriksson@kungsbacka.se

Vikarierande Skolsköterska
Nina Brorsson
0300-83 64 04
eva-maria.wesslau@kungsbacka.se 

Kurator
Jenny Borgström
0300-83 64 07
jenny.borgstrom@kungsbacka.se 

Skolpsykolog
Dennis Wigertz
0300-83 64 05

Specialpedagog årskurs F-3
Helen Karlsson
helen.karlsson4@kungsbacka.se

Vikarierande Speciallärare årskurs 4-7
Johan Clase
johan.clase@kungsbacka.se

Speciallärare 7-9
Susanne Westin
susanne.westin@kungsbacka.se

Logoped
Maria Wikström
Maria.wikstrom@kungsbacka.se

IKT-tekniker
Lars Segelsund
0300-83 64 34
lars.segelsund@kungsbacka.se