Kontakta oss

På denna sida hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på skolan. Hittar du inte det du söker kan du alltid vända dig till vår administration.

Besöksadress, telefon och e-post
Kapareskolan
Håkullavägen 43, 439 30 Onsala
kapareskolan@kungsbacka.se

Administration
Camilla Collvik
0300-83 57 00
camilla.collvik@kungsbacka.se 

Rektor
Carl-Daniel Cregård, rektor A-D+I
0300-83 57 01
carl-daniel.cregard@kungsbacka.se

Rektor
Anders Svensson, rektor E-H
0300-83 57 02
anders.svensson@kungsbacka.se

Verksamhetschef pedagogisk område Norr
Tommy Korsell
0300-83 57 41 
tommy.korsell@kungsbacka.se

IKT-Pedagog
Ulrika Lundqvist
0300-835615
ulrika.lundqvist@kungsbacka.se

Skolsköterska
Eva Ingerslev Nilsson
0300-83 57 05
eva.nilsson@kungsbacka.se

Psykolog
Maria Larsson
0300-83 57 42
maria.larsson@kungsbacka.se 

Kurator
Charlotte Strömberg
0300-83 57 04
charlotte.stromberg@kungsbacka.se

Specialpedagog
Annika Björnhall
0738-621428
annika,bjornhall@kungsbacka.se

Vaktmästare
Marko Hahmo
0300-83 57 06
marko.hahmo@kungsbacka.se

Kök
Lisette Janson
0300-83 57 29
lisette.janson@kungsbacka.se