Kontakta oss

På denna sida hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på skolan. Hittar du inte det du söker kan du alltid vända dig till vår administration.

Adress, telefon och e-post

Besöksadress: Håkullavägen 43, Onsala

Postadress:
Kungsbacka kommun
Kapareskolan
434 81 Kungsbacka

kapareskolan@kungsbacka.se

Administration
Camilla Collvik
0300-83 57 00
camilla.collvik@kungsbacka.se 

Rektor
Carl-Daniel Cregård, rektor A-D+I
0300-83 57 01
carl-daniel.cregard@kungsbacka.se

Rektor
Ylla Hinsch, rektor E-H
0300-83 57 02
ylla.hinsch@kungsbacka.se

Verksamhetschef pedagogisk område Norr
Tommy Korsell
0300-83 57 41 
tommy.korsell@kungsbacka.se

IKT-Pedagog
Ulrika Lundqvist
0300-83 56 15
ulrika.lundqvist@kungsbacka.se

Skolsköterska
Eva Ingerslev Nilsson
0300-83 57 05
eva.nilsson@kungsbacka.se

Psykolog
Maria Larsson
0300-83 57 42
maria.larsson@kungsbacka.se 

Kurator
Charlotte Strömberg
0300-83 57 04
charlotte.stromberg@kungsbacka.se

Specialpedagog
Annika Björnhall
0300-83 57 09
annika,bjornhall@kungsbacka.se

Studie- och yrkesvägledare
Caroline Engström
0300-83 87 97
caroline.engstrom@kungsbacka.se

Liselotte Lavendeli
0300-838672
liselotte.lavendeli@kungsbacka.se

Vaktmästare
Marko Hahmo
0300-83 57 06
marko.hahmo@kungsbacka.se

Kök
Lisette Janson
0300-83 57 29
lisette.janson@kungsbacka.se