Kontakta oss

Här hittar du kontaktinformation till oss som arbetar på Särö skola. Om du inte hittar det du söker är du välkommen att vända dig till vår expedition.

Expeditionen
0300-83 63 00
saroskolan@kungsbacka.se

Rektor: Ylva Erixon 4-9
0300-83 63 01
ylva.erixon@kungsbacka.se 

Rektor: Johanna Karlsson F-3
0300-83 63 02
johanna.m.karlsson@kungsbacka.se 

Gurid Jerndal administratör
telefon: 0300-83 63 00, 0300-83 63 25
e-post: gurid.jerndal@kungsbacka.se

Louise Salomonsson informatör webbansvarig hemsidan
e-post: louise.salomonsson@kungsbacka.se

Skolsköterska: Eva Glansén
0300-836305
eva.glansén@kungsbacka.se

Skolpsykolog: Karl Mogren
0300-836008
karl.mogren@kungsbacka.se

Kurator: Ebba Genberg
0300-836306
ebba.genberg@kungsbacka.se

Vaktmästare Christer Forsberg
0300-837977

Fritids F-3 Östan: 0300-836333

Fritids F-3 Västan: 0300-836324

Fritidsklubben: 0300-836311