Gruppledare

De politiska partierna i kommunfullmäktige har gruppledare. Du är välkommen att ta kontakt med dem. 

Moderata Samlingspartiet
Lisa Andersson
lisa.andersson@kungsbacka.se
0706-67 20 46

Socialdemokraterna
Johan Tolinsson
johan.tolinsson@kungsbacka.se
0722-50 28 85

Centerpartiet
Kristina Karlsson
kristina.i.karlsson@kungsbacka.se
0706-66 56 91

Kristdemokraterna
Niklas Mattsson
niklas.mattsson@kungsbacka.se
0706-54 14 33

Liberalerna
Christian Haneson
christian.haneson@kungsbacka.se
0769-42 30 11

Kungsbackaborna
Roger Larsson
roger.larsson@kungsbacka.se
0705-21 39 14

Vänsterpartiet
Maria Rasmussen
maria.rasmussen@kungsbacka.se
0707-74 44 45

Miljöpartiet de Gröna
Maria Losman
maria.losman@kungsbacka.se 
0709-60 02 19
Clas Rosander
clas.rosander@kungsbacka.se
0763-10 26 40

Sverigedemokraterna
Carita Boulwén
carita.boulwen@kungsbacka.se
0735-13 93 90

 

Övriga politiker i hittar du i förtroendemannaregistret