Nyföretagarkväll

Många fantiserar om det, somliga pratar om det, några gör det. Vägarna till att förverkliga drömmen om att driva eget är många. Träffa flera företagare som berättar om hur de gått från drömmar till business.

Tillsammans med Nyföretagarcentrum vill Kungsbacka kommun inspirera fler att ta steget till att bli sin egen företagare. Träffarna genomförs två gånger per år och är ett populärt tillfälle till inspiration från andra som redan driver eget och för att få tips och råd hur man kommer igång och vad man ska tänka på.

Nyföretagarkvällen avslutas med ett mingel där du som vill starta företag har tillfälle att träffa en rad olika organisationer och aktörer som kan svara på frågor och hjälpa dig med att komma igång. 

Nästa Nyföretagarkväll är i höst!

Vill du redan nu ha kontakt med Nyföretagarcentrum så är det här kontaktuppgifterna:

Nyföretagarcentrum online

https://www.nyforetagarcentrum.se/halland/

Magnus Lovell:

Magnus@lovell-leadership.se

Mob: 0705-210012

Kontakta gärna

Elinor Filipsson, näringslivschef
0300-83 44 89
elinor.filipsson@kungsbacka.se

Anna Frykman, utvecklare besöksnäring
0300-83 49 39
anna.frykman@kungsbacka.se

Jessica Blume, platsutvecklare
0300-83 44 90
jessica.blume@kungsbacka.se

Simon Vedlund, näringslivsutvecklare
0300-83 41 54
simon.vedlund@kungsbacka.se

Eva Kjellgren, koordinator
0300-83 66 12
eva.kjellgren@kungsbacka.se

Klicka här för att läsa mer om näringslivsenheten i Kungsbacka, våra nätverk och mötesplatser här och vårt nyhetsbrev