Biståndshandläggare

När du vill ansöka om stöd ska du kontakta biståndshandläggaren. Ditt efternamn och vilket område du bor i avgör vilken biståndshandläggare som har hand om ditt ärende.

Norr

Onsala

Efternamn A-J
0300-83 48 01

Efternamn K-Ö
0300-83 51 85

Kullavik, Vallda och Särö

Efternamn A-G
0300-83 51 87

Efternamn H-M
0300-83 51 86

Efternamn N-Ö
0300-83 51 89

Centrum

Hede, Älvsåker, Anneberg, Hammerö och Hålabäck

Efternamn A-J
0300-83 58 55

Efternamn K-Ö
0300-83 46 25

Signeskulle, Gårdskulla och Doktor Svedbergsgata

Efternamn A-I
0300-83 58 59

Efternamn J-Ö
0300-83 39 35

Kolla, Västra villastaden, Innerstaden (inkl Vallgatan) Söderstaden

Efternamn A-J
0300-83 50 48

Efternamn K-Ö
0300-83 46 23

Varla och Gamla Signeskulle

Efternamn A-G
0300-83 51 88

Efternamn H-Ö
0300-83 58 49

Söder

Fjärås

Efternamn A-F
0300-83 39 13

Efternamn G-Ö
0300-83 46 02

Åsa och Frillesås

Efternamn A-D
0300-83 58 48

Efternamn E-K
0300-83 48 45

Efternamn L-Ö
0300-83 42 99

Planeringsteamet

Biståndshandläggare Camilla Wallin
0300-83 58 51   
camilla.wallin@kungsbacka.se 

Biståndshandläggare Camilla Falk
0300-83 49 82
camilla.falk@kungsbacka.se

Biståndshandläggare Karina Jansson
0300-83 52 90
karina.jansson@kungsbacka.se 

Biståndshandläggare Christina Hulander
0300-83 52 42
christina.hulander@kungsbacka.se    

 

Avgiftshandläggare

Lotta Abrahamsson
0300-83 51 99
charlotte.abrahamsson@kungsbacka.se   

Linda Nordfält
0300-83 58 52
linda.nordfalt@kungsbacka.se

Avgiftshandläggare/ Administration

Taina Sjöberg Petersson                                             
0300-83 43 28
taina.sjoberg@kungsbacka.se

                                   

Bostadsanpassningsenheten

Norr
Jan Kylberg
0300-83 40 65
jan.kylberg@kungsbacka.se

Centrum
Olga Wallgren
0300- 83 82 32
olga.wallgren@kungsbacka.se

Söder
Anna-Karin Andersson
0300- 83 58 58                                                                                                     annakarin.andersson2@kungsbacka.se

 

Bosamordnare

Victoria Larsson
0300-83 49 80
victoria.larsson@kungsbacka.se   

Äldrekonsulent

Eva Fornbäck
0300-83 39 15
eva.fornback@kungsbacka.se

                                                                                                                                     

Metodhandledare

Malin Elofsson
0300-83 52 07
malin.elofsson@kungsbacka.se

Christina Studt
0300-83 49 81
christina.studt@kungsbacka.se

Enhetschef

Norr, söder och planeringsteam
Sofia Wirdmo
0300-83 58 53
sofia.wirdmo@kungsbacka.se

Centrum, avgifter och bostadsanpassning
Anette Johansson
0300-83 58 73
anette.johansson@kungsbacka.se

Verksamhetschef

Pia Berglund
0300- 83 58 56 
pia.berglund@kungsbacka.se