Kontakta oss

På denna sida hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på skolan. Hittar du inte det du söker kan du alltid vända dig till vår expedition.

Besöksadress, telefon och e-post:

Gällingeskolan
Förlandavägen 5
439 75 FJÄRÅS
gallingeskolan@kungsbacka.se

Skolexpedition:

Marie Gunnarsson
0300-83 61 20
marie.gunnarsson2@kungsbacka.se

Rektor:

Maria Sjöström
0300-83 53 45
maria.sjostrom@kungsbacka.se

Fritidshemmet:

Draken F-2
0300-83 61 21

Stjärnan 3-5
0300-83 61 22
gallingeskolansfritidshem@kungsbacka.se

Specialpedagog

Anna Malcus
0300-83 64 33
anna.malcus@kungsbacka.se

Skolsköterska:

Maria Idewald
0300-83 53 08
maria.idewald@kungsbacka.se

Logoped:

Mårten Bucht - arbetar måndagar på Gälingeskolan
0300-83 75 09
marten.bucht@kungsbacka.se

Kurator:

Catharina Dotevall
0300-83 53 07
catharina.u.dotevall@kungsbacka.se

Skolpsykolog:

Malin Lundin
0300-83 53 25
malin.lundin@kungsbacka.se

Vaktmästare:

Johnny Larsson
0300-83 79 20
johnny.larsson@kungsbacka.se

Kök:

Husmor Annika Lindvall
0300-83 61 29
annika.lindvall@kungsbacka.se

IT-pedagog:

Per Andersson
0300-83 57 56
per.andersson@kungsbacka.se

Lärare och övrig personal:

Backelin, Cecilia cecilia.backelin@kungsbacka.se
Rutgersson Pernilla pernilla.rutgersson@kungsbacka.se
Arvidsson Pernilla pernilla.arvidsson@kungsbacka.se
Dahlström Marianne marianne.dahlstrom@kungsbacka.se
Staaf Blickander Åsa asa.blickander@kungsbacka.se 
Bejke Annika annika.bejke@kungsbacka.se
Johansson, Helene helene.johansson@kungsbacka.se 
Ekström Kate kate.ekstrom@kungsbacka.se
Kristoffersson Eva eva.kristoffersson@kungsbacka.se
Lundell Eva eva.lundell@kungsbacka.se
Lavner Anna anna.lavner@kungsbacka.se
Westling Josefine josefine.westling@kungsbacka.se
Olsson, Helen helen.olsson@kungsbacka.se
Rytorp, Anna Björk anna.bjork-rytorp@kungsbacka.se
Hedman Marcus marcus.hedman@kungsbacka.se
Andersson Ann-Jeanette

ann-jeanette.andersson@kungsbacka.se