Kontakta oss

På denna sida hittar du kontaktuppgifter till Kullaviksskolan. Hittar du inte det du söker kan du alltid vända dig till vår expedition.

Besöksadress, telefon och e-post

Nya Kullaviksskolan
Besöksadress: Kyviksvägen 1, 429 21 Kullavik
Postadress: Box 21, 429 21 Kullavik
kullaviksskolan@kungsbacka.se

Gamla Kullaviksskolan Fyren/Lotsen
Besöksadress: Klockstigen 2
Postadress: Box 21, 429 21 Kullavik
Lotsen 0300-83 60 53
Fyren 0300-83 60 52 

Expeditionen

Sylvia Bimstrand
0300-83 60 00 
sylvia.bimstrand@kungsbacka.se

Ulrika Pettersson
0300-83 60 01
ulrika.pettersson@kungsbacka.se

Rektorer

Niklas Nyqvist, rektor f-3
0300-83 60 34
niklas.nyqvist@kungsbacka.se

Monica Floback, rektor årskurs 4-6, 7-9
0300-83 60 09
monica.floback@kungsbacka.se

Klas Mårdh, Enhetschef
0300-83 60 07
mailto:klas.mardh@kungsbacka.se

Verksamhetschef pedagogisk område Norr

Tommy Korsell
0300-83 57 41
mailto:tommy.korsell@kungsbacka.se

Skolsköterskan

Anne Melin, skolsköterska
0300-83 60 11
anne.melin@kungsbacka.se

Studie och yrkesvägledare

Mikaela Åström
0300-83 62 28 
mikaela.astrom@kungsbacka.se


Vaktmästaren

Jan Gustafsson
0300-83 60 19
jan.gustafsson@kungsbacka.se

Skolhus, fritidshem

I varje hus finns ett arbetsrum med telefon. Är det ingen som svarar lämna ett meddelande så ringer personal upp så snart som möjligt.

Fritids årskurs F-1
Skäret 0300-83 60 24
Skäret 0300-83 60 25

Fritids årskurs 2
Poseidon 0300-83 60 26
Poseidon 0300-83 60 38

Fritids årskurs 3
Grynnan 0300-83 60 22
Grynnan 0300-83 60 23

Klubben årskurs 4-6
Västan 0300-83 60 28
Västan 0300-83 60 29 

Högstadiet
Nidingen 0300-83 60 20
Tistlarna 0300-83 60 21

Gamla Kullaviksskolan
Fyren 0300-83 60 52
Lotsen 0300-83 60 53